Wellness Spa przeniesie Cię do krainy głębokiego relaksu i odprężenia.

To wyjątkowe miejsce pozwoli na pozbycie się stresu, napięcia i zmęczenia, dając uczucie błogiego odpoczynku. Nie tylko cudownie odświeży skórę, ale również leczniczo wpłynie na cały organizm. W krainie tej, każdy odnajdzie coś stworzonego specjalnie dla siebie.

“Sanitas per aquam” to łacińskie wyrażenie od którego pierwszych liter pochodzi skrót SPA, czyli “zdrowie dzięki wodzie”!

Możliwość wynajmu na wyłączność do organizacji imprez okolicznościowych np. wieczór panieński czy kawalerski lub urodzin. O więcej szczegółów zapytaj w recepcji.

SAUNA FIŃSKA

• Hartuje
• Łagodzi bóle mięśni, zaburzenia funkcjonalne organizmu: kłopoty z krążeniem krwi, układem oddechowym i odpornościowym
• Wpływa pozytywnie na skórę, oczyszcza ją, pozbawia toksyn, ujędrnia i uelastycznia

Działanie sauny suchej wzmacniają stosowane inhalacje z olejków zapachowych , które mają korzystny wpływ na układ oddechowy. Zdrowy człowiek bez względu na wiek może korzystać z sauny bez względu na porę roku, dnia czy pogodę.

SAUNA INFRARED

Zamiast pieca ma ceramiczne lub kwarcowe promienniki podczerwieni. Emitowana przez promienniki energia podczerwieni nie powoduje nagrzewania powietrza, dzięki czemu aż 80% tej energii przenika w głąb naszego organizmu. Dopiero w kontakcie z ciałem podczerwień przekształca się w ciepło, rozgrzewając tkankę podskórną (tłuszczową), mięśnie i narządy wewnętrzne. Promienie podczerwieni działają zatem na ciało bardziej efektywnie, co pozwala saunie Infrared operować w zakresie dużo niższych temperatur: do 65°C.

Seans może trwać tu dłużej i odbywać się częściej niż w saunie fińskiej, przynosząc większe korzyści dla zdrowia i sylwetki. Ten sam czas spędzony w kabinie na podczerwień powoduje 2-3-krotnie bardziej intensywne pocenie niż w saunie tradycyjnej, bardziej nasilone procesy regeneracyjne komórek oraz głębszą relaksację. Częste korzystanie z sauny Infrared pozwala zlikwidować nadmierną tkankę tłuszczową. Polecana sportowcom w celu rozgrzewki lub regeneracji mięśni po wysiłku.

JACUZZI

Odżywczą moc kąpieli odkryto już w starożytności. Udowodniono naukowo, że kąpiel z bąbelkami:
• Uspokaja, wycisza oraz regeneruje nie tylko duszę, ale i ciało
• Pobudza krążenia krwi, zmniejsza napięcie mięśniowe oraz wspomaga procesy odnowy biologicznej
• Do głównych wskazań kąpieli należą: syndrom przewlekłego zmęczenia, zwiększone napięcie mięśniowe, urazy mięśni, ścięgien, artretyzm, bóle głowy pochodzenia zwyrodnieniowego, bezsenność, bóle pleców i nóg u kobiet w ciąży.

ŁAŹNIA PAROWA

• Posiada zbawienny wpływ na ludzki organizm i jest zalecana wszystkim, bez względu na wiek i kondycję fizyczną.
• Niska temperatura (do 60° C) i zróżnicowana, ale zawsze wysoka wilgotność
• Jej działanie jest częścią szeroko pojętej hydroterapii – para wodna, często wzbogacona naparami z ziół i olejkami eterycznymi, wnika w skórę i wypłukuje z niej szkodliwe produkty. Powoduje głębokie nawilżanie i odżywianie skóry, działa kosmetycznie i leczniczo.

Godziny otwarcia wellness

SAUNY (Obowiązują zapisy tel.)
pon – pt 17:30 – 21:30
sobota    13:00 – 17:30 
niedziela 13:00 – 17:30

GROTA SOLNA
pon – pt 7:30 – 21:30
sobota    9:00 – 17:30
niedziela 9:00 – 17:30