6 birthday
kk2
Dzień Otwarty 14.09!
Og
Zapisz się na darmowy trening INTRO
Ruszyła nowa edycja ligi squash
Zapraszamy na rytuały saunowe
Sztolnia solna - morski mikroklimat blisko Ciebie
Jedenasty masaż gratis!
Podaruj bon upominkowy

WELLNESS

Sauny i jacuzzi


To wyjątkowe miejsce pozwoli na pozbycie się stresu, napięcia i zmęczenia, dając uczucie błogiego odpoczynku. Nie tylko cudownie odświeży skórę, ale również leczniczo wpłynie na cały organizm. W krainie tej, każdy odnajdzie coś stworzonego specjalnie dla siebie.

"Sanitas per aquam" to łacińskie wyrażenie od którego pierwszych liter pochodzi skrót SPA, czyli "zdrowie dzięki wodzie"!

Sauna fińska:

  • hartuje
  • łagodzi bóle mięśni, zaburzenia funkcjonalne organizmu: kłopoty z krążeniem krwi, układem oddechowym i odpornościowym
  • wpływa pozytywnie na skórę, oczyszcza ją, pozbawia toksyn, ujędrnia i uelastycznia

Działanie sauny suchej wzmacniają stosowane inhalacje z olejków zapachowych , które mają korzystny wpływ na układ oddechowy. Zdrowy człowiek bez względu na wiek może korzystać z sauny bez względu na porę roku, dnia czy pogodę.

 

 

Sauna infrared:
Zamiast pieca ma ceramiczne lub kwarcowe promienniki podczerwieni. Emitowana przez promienniki energia podczerwieni nie powoduje nagrzewania powietrza, dzięki czemu aż 80% tej energii przenika w głąb naszego organizmu. Dopiero w kontakcie z ciałem podczerwień przekształca się w ciepło, rozgrzewając tkankę podskórną (tłuszczową), mięśnie i narządy wewnętrzne. Promienie podczerwieni działają zatem na ciało bardziej efektywnie, co pozwala saunie Infrared operować w zakresie dużo niższych temperatur: do 65°C.

Seans może trwać tu dłużej i odbywać się częściej niż w saunie fińskiej, przynosząc większe korzyści dla zdrowia i sylwetki. Ten sam czas spędzony w kabinie na podczerwień powoduje 2-3-krotnie bardziej intensywne pocenie niż w saunie tradycyjnej, bardziej nasilone procesy regeneracyjne komórek oraz głębszą relaksację. Częste korzystanie z sauny Infrared pozwala zlikwidować nadmierną tkankę tłuszczową. Polecana sportowcom w celu rozgrzewki lub regeneracji mięśni po wysiłku.
 

Jacuzzi:
Odżywczą moc kąpieli odkryto już w starożytności. Udowodniono naukowo, że kąpiel z bąbelkami:

  • uspokaja, wycisza oraz regeneruje nie tylko duszę, ale i ciało
  • pobudza krążenia krwi, zmniejsza napięcie mięśniowe oraz wspomaga procesy odnowy biologicznej
  • do głównych wskazań kąpieli należą: syndrom przewlekłego zmęczenia, zwiększone napięcie mięśniowe, urazy mięśni, ścięgien, artretyzm, bóle głowy pochodzenia zwyrodnieniowego, bezsenność, bóle pleców i nóg u kobiet w ciąży.

 

Łaźnia parowa:

  • posiada zbawienny wpływ na ludzki organizm i jest zalecana wszystkim, bez względu na wiek i kondycję fizyczną.
  • niska temperatura (do 60° C) i zróżnicowana, ale zawsze wysoka wilgotność
  • jej działanie jest częścią szeroko pojętej hydroterapii - para wodna, często wzbogacona naparami z ziół i olejkami eterycznymi, wnika w skórę i wypłukuje z niej szkodliwe produkty. Powoduje głębokie nawilżanie i odżywianie skóry, działa kosmetycznie i leczniczo.

 

 

WIECZÓR PANIEŃSKI/ KAWALERSKI W SPA 
Jeżeli chcesz aby ten wieczór został zapamiętany do końca życia, skorzystaj z oferty Wellness Spa Area . Przygotowaliśmy specjalnie dla Was, wiele atrakcji, które sprawią, że ten wieczór będzie wyjątkowy. Oferujemy wynajem całego Świata Saun oraz Groty Solnej na wyłączność. Cena: 130 zł za 1h. Za dodatkową opłatą MASAŻE RELAKSACYJNE.

do góry