6 birthday
kk2
Dzień Otwarty 14.09!
Og
Zapisz się na darmowy trening INTRO
Ruszyła nowa edycja ligi squash
Zapraszamy na rytuały saunowe
Sztolnia solna - morski mikroklimat blisko Ciebie
Jedenasty masaż gratis!
Podaruj bon upominkowy

SQUASH

Squash w Mavi Area - poznaj szczegóły

CO TO JEST SQUASH ?

Dyscyplina została wymyślona w Anglii na początku XIX wieku przez więźniów osadzonych za długi w słynnym londyńskim zakładzie karnym „The Fleet". Z powodu ograniczonej przestrzeni, skazańcy chcący grać w tenisa, zaczęli odbijać piłki od ścian. Zza krat gra szybko trafiła na salony. W 1830 roku uczniowie jednej z elitarnych brytyjskich szkół odkryli, że rozgrywka staje się ciekawsza i trudniejsza, gdy używa się w niej piłki z dziurką, która ulega zgnieceniu (ang. squash) podczas odbicia. Tak powstała nazwa sportu, który w 1864 roku został uznany za oficjalną dyscyplinę. Zasady squasha są dziecinnie proste. Piłka, po odbiciu się od ściany, może tylko raz dotknąć od podłogi. Serw wykonywany jest z małego prostokąta na połowie danego gracza. Piłka po odbiciu od ściany przedniej kortu, musi spaść na połowę przeciwnika. Zawodnicy nie mogą przeszkadzać sobie nawzajem w odbiciach i muszą uważać na swoje wspólne bezpieczeństwo. Choć zasady są raczej proste, to dyscyplina należy do wymagających. Żeby grać w squasha, trzeba być sprawnym i zdrowym. Warto jednak podjąć wysiłek, gdyż squash pomaga nie tylko wzmocnić mięśnie, ale jest także świetnie zapobiega choróbom serca.

W Polsce squash pojawił się zaledwie 10 lat temu, ciągle się rozwija. Wychodząc na przeciw miłośnikom squasha zbudowaliśmy 2 korty do squasha. Tworzymy szkółkę dla dzieci oraz regularnie organizujemy turnieje dla dorosłych!

Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat ligi lub turnieju ? Zadzwoń: Marek 667-498-439

 

Pierwszy raz w klubie squasha?
Co powinieneś wiedzieć na początek:

  • Zabierz ze sobą wygodne ubranie sportowe
  • Podczas gry używaj butów z jasną niebrudzącą  podeszwą 
  • Załóż okulary ochronne
  • Na miejscu możliwość wypożyczenia rakiet i piłekZbieramy zapisy do Ligi Squasha MAVI JUNIOR ! Zapisy w recepcji oraz u Marka : 667-498-439


Zapraszamy wszystkie chętne szkoły do DARMOWEJ gry w Squasha (w ramach lekcji WF) od poniedziałku do piątku od godz 07:30-15:00.


Zapraszamy do testowania rakiet:
W przypadku zakupu rakiety odliczymy koszty testowania. Maksymalnie możemy odliczyć 3 paragony. Wypożyczenie rakiety testowej 10zł.

SX-100 Gel 2012 -  najlżejsza dostępna rakieta na rynku. Model, którym grają Rafał Rynkowski, mistrz świata w racketlonie oraz Kamil Dominiak, czołowy zawodnik rankingu PFS i jeden z najwyżej cenionych trenerów w Kraju.
Crystal Pro SL 125 - rakieta o niespotykanej dotęd sile, dynamice i wytrzymałości

W klubie można zakupić profesjonalne rakiety do squasha firm Eye/ Dunlop/ Oliver/ Karakal, a także inne akcesoria sportowe.

Szczegóły w zakładce sklep »

 

do góry